Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 19, 2021

В Одесі знайшли одне з найбільших в Україні поховань жертв НКВС

Автор:

|

Серпень 28, 2021

|

Рубрика:

В Одесі знайшли одне з найбільших в Україні поховань жертв НКВС
Поховання жертв НКВС

В Одесі виявили 29 могильників жертв Народного комісаріату внутрішніх справ (НКВС) СРСР. Про це повідомили в Українському інституті національної пам’яті (УНП). Згідно з повідомленням, хоча могильники зараз тільки локалізують, а кількість жертв репресій не перелічили, можна вже стверджувати, що цей об’єкт, який далеко не єдиний в самій Одесі, — один із найбільших в Україні.
«Лише після вивчення північно-західного сектору колишнього спецоб’єкту НКВС «Татарка» на шостому кілометрі Овідіопольської дороги в Одесі, знайшли не менше 29 могильників — окремих ям, де були поховані розстріляні одесити — жертви комуністичного терору», — наголосили в УІНП.
Пошукові роботи на об’єкті тривають. Утім, за інформацією краєзнавця Олександра Бабіча, за свідченнями, які зібрали дослідники, а також за логікою поховань, могильники також є навіть на території військової частини, що розташована впритул до полігону. Також не досліджують ті зони, де прокладені силові електрокабелі. «Тож, про те, якою кров’ю в Одесі встановлювали радянську владу, можемо тільки здогадуватися», — резюмували науковці.
Як повідомляв «Міст», у Вінниці знайшли масове поховання вояків УГА.

Володимир Пиріг, Zaxid.net

About Author

Meest-Online