Новини для українців всього свту

Saturday, May. 21, 2022

Унікальні документи убезпечать у вогнетривких шафах

Автор:

|

Квітень 22, 2022

|

Рубрика:

Унікальні документи убезпечать у вогнетривких шафах
Спеціальна шафа

Львівське відділення Центрального державного історичного архіву України (ЦІАЛ) зберігатиме пергаменти, датовані від ХІІ до ХІХ ст., у спеціальних сертифікованих вогнетривких шафах. Згодом архів планує убезпечити стародруки й інші унікальні документи зі своїх фондів.
Гуманітарну допомогу для убезпечення унікальних історичних документів, що стосуються не лише історії Львова, а й усієї держави, ЦДІАЛ надав Міжнародний альянс захисту спадщини в зонах конфлікту за посередництвом Британської бібліотеки. Про це розповіла Богдана Петришак, завідувачка сектору відділу давніх актів архіву.
У шафах, що забезпечують постійний захист від механічних ушкоджень і захист від вогню упродовж двох годин, сховають 900 пергаментів, які раніше зберігали в окремій кімнаті, але просто на металевих стелажах. «Під час воєнного стану може трапитись ситуація, коли ці документи потребуватимуть захисту. У них містяться дані, що стосуються не тільки Львова, а й цілої держави. Дуже багато історичних даних і досліджень постраждало би, якби ми втратили ці справи», — пояснила д-р Петришак.
Такі ж вогнетривкі шафи отримає і львівський відділ Інституту археографії Національної академії України. Згодом ЦДІАЛ також отримає від партнерів матеріали для убезпечення стародруків та інших унікальних документів і матеріали для реставрації документів.
Як повідомляв «Міст», оприлюднили тисячі документів НКВС про боротьбу з УПА.

Олександра Бодняк, Zaxid.net

About Author

Meest-Online