Новини для українців всього свту

Sunday, Jul. 3, 2022

Українські дипломати знайшли оригінал Брест-Литовського договору

Автор:

|

Листопад 19, 2020

|

Рубрика:

Українські дипломати знайшли оригінал Брест-Литовського договору
Брест-Литовський договір

Українські дипломати знайшли в Османському архіві в Стамбулі (Туреччина) унікальні оригінали текстів Брест-Литовського мирного договору, підписаного 1918 року, та ратифікаційної грамоти гетьмана Павла Скоропадського.
В архіві працювала українська науковиця Ірина Матяш із Андрієм Сибігою, послом України в Туреччині, й Олександром Гаманом, консулом України в Стамбулі, а також науковцем Олександром Середою, котрий знає староосманську мову. Помітивши в списку інформацію про Брест-Литовський договір, дипломати попросили надати їм відцифровані версії унікальної знахідки.
«Всі документи вражають якістю, вишуканим стилем виконання, мистецьким підходом до каліграфії та чітким сургучним відбитком великої державної печатки. Історія України буквально оживає посеред Стамбула — тим паче, Києву в роки великих потрясінь, на жаль, не вдалося зберегти свої власні екземпляри», — наголосили в Міністерстві закордонних справ України.
9 лютого 1918 року у Брест-Литовську між Українською Народною Республікою (УНР) з одного боку та Німеччиною, Австро-Угорщиною, Туреччиною та Болгарією з іншого була підписана мирна угода. Для України закінчилася Перша світова війна, натомість розпочався період правління гетьмана Павла Скоропадського під німецьким патронатом. Але найважливішою подією стало фактичне визнання УНР як незалежної держави — сторони-підписанта. На це з великим невдоволенням була змушена погодитись і більшовицька делегація на чолі з Львом Троцьким, яка вела власні мирні перемовини в Брест-Литовську. Однак, на жаль, формально визнавши незалежність УНР та офіційно підписавшись під цим 3 березня 1918-го, вже за рік більшовики перейшли в наступ, і бурхливий період «першої української незалежності» закінчився.
Як повідомляв «Міст», предки українців зали грамоту й до Кирила.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply