Новини для українців всього свту

Sunday, Jul. 25, 2021

Учені встановили найгірший рік в історії людства

Автор:

|

Грудень 26, 2018

|

Рубрика:

Учені встановили найгірший рік в історії людства

Група британських та американських учених встановила, який рік виявився найважчим для життя людства. Виявилося, що гіршим був 536 рік від Різдва Христового. «Це був початок одного з найгірших періодів для життя, якщо не найгіршим роком узагалі», — зазначив Майкл Мак-Кормік, археолог Гарвардського університету й історик Середньовіччя.
Цей рік став відправною точкою для столітнього економічного спаду, який вразив людство. У Візантії в той час ішов десятий рік правління Юстиніана Великого, і нічого незвичайного не спостерігалося. Однак причини лих були пов’язані з природними аномаліями.
За словами фахівців, Сонце блокував загадковий запорошений туман, який призвів до зниження температури, що стало причиною хаосу на землі, пов’язаного з неврожаєм, посухою та літнім снігом. Звісно ж, наслідками цього був страшний голод.
У ході дослідження було встановлено, що цього злощасного року розпочалася велика вулканічна подія, яка й принесла попіл і заморозки. Друге виверження відбулося 540-го, що ще більше погіршило ситуацію. А 541 року почалася так звана Юстиніанська чума, що масово вразила людство. На відновлення економіки людям знадобилося приблизно сто років.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply