Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 17, 2021

У Вінниці знайшли масове поховання вояків УГА

Автор:

|

Вересень 13, 2020

|

Рубрика:

У Вінниці знайшли масове поховання вояків УГА
Поховання вояків УГА

Археологи й історики на території колишнього військового шпиталю знайшли у Вінниці рештки кладовища вояків Української галицької армії (УГА) й Армії Української Народної Республіки, створеного у січні 1919-го та знищеного у радянський період.
Про ймовірне існування цвинтаря на цьому місці вчені дізналися з історичних схем. «Свого часу вдалося виявити у фондах Державного архіву Вінницької області справу за січень 1919 року, в якій командувач Подільського корпусу Дієвої Армїі УНР Федір Колодій звертається до міської управи Вінниці з проханням виділити земельну ділянку під військовий цвинтар. У справі доволі чітко окреслені його межі», — розповів Олександр Федоришин, директор Центру історії Вінниці.
У розпал епідемії тифу на Поділлі станом на січень 1920-го у шпиталях Вінниці й міських околицях перебували 8 743 вояки, близько 90 % із них померли. Скільки з цих військових поховано на знайденому цвинтарі, невідомо, адже існували й інші місця поховань. Зі спогадів вояків можна виснувати, що могили були як індивідуальними, так і масовими (братські могили). Зважаючи на високу смертність, ймовірність виходу поховань за окреслені межі міською управою цілком реальна.
Поховання почали занепадати ще з перших десятиліть радянської влади. У 1970-х робітники 45-го заводу під час земляних робіт не раз натрапляли на кістки, втім, пов’язували їх із Другою світовою. Наразі роботи проводять поблизу колишнього свинарника та колишнього складу мастильних матеріалів на території колишнього авіаційного шпиталю. Археологи вже знайшли останки тіл, кісток, черепів і коня.
Святослав Шеремета, директор меморіально-пошукового центру «Доля», розповів, що роботи будуть проводити і на території 45-го заводу, де, за свідченнями мешканців і працівників заводу, також знаходили поховання.
Після проведення усіх робіт будуть вирішувати, чи проводити роботи з ексгумації тіл та встановлювати меморіал, адже саме у цьому місці було найбільше поховання вояків УГА на теренах України.
Як повідомляв «Міст», на Рівненщені розкопали серпи часів Геродота.

Володимир Пиріг, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply