Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 25, 2021

У центрі Львова дозволили відновити частину історичного пасажу

Автор:

|

Квітень 20, 2021

|

Рубрика:

У центрі Львова дозволили відновити частину історичного пасажу
Та виглядав пасаж Міколяша

Про відновлення пасажу Міколяша у Львові подейкують уже понад десять літ. А тепер виконавчий комітет міської ради погодив містобудівні умови й обмеження компанії «Албіс Компані» на відтворення лише фрагменту пасажу Міколяша. Йдеться про будівництво триповерхового будинку на місці руїн у внутрішньому подвір’ї на вул. Коперника, 1. Будинок мають відбудувати по периметру руїн, а його зовнішній вигляд має максимально відтворювати історичну будівлю, яка колись тут існувала. Його висота не має перевищувати 18 метрів. За задумом інвесторів, у цьому будинку відкриють крамниці, кафе й офіси.
«Албіс Компані», дочірня компанія «Діаніум Трейдінг Ко. Лімітед», належить подружжю відомих львівських рестораторів Андрію та Лесі Іоновим. Вони є власниками мережі закладів Veronica Family, у яку входять кав’ярні «Вероніка», «Кондитерська аптека Іонових «Під золотою зіркою», ресторани «Чорний кіт» та «Амадеус».
Пасаж Міколяша — це критий прохід протяжністю 120 м між вул. Коперника, 1 та вул. Вороного, 6. Це був один із перших сецесійних об’єктів у Львові, споруджений у 1898-1901 рр. фірмою Івана Левинського. Тут була торгова галерея з магазинами, кав’ярнями відoмoгo чeськoгo підприємця Петра Міколяша. Всeрeдинi пасажу працювало прeдстaвництвo фірми «Сiтрoeн», збоку сторони вул. Koпeрникa пaсaж прикрaшaв фoнтaн зi скyльптyрoю нiмфи.
Пасаж Міколяша став першою у Львові масштабною будівлею торгово-розважального комплексу (площа 5,7 тис. кв. м). До пасажу можна було потрапити з двох входів: з вул. Коперника через браму знаменитої аптеки Міколяша та з боку вул. Вороного. Під час Другої світової війни 1939-го на пасаж Міколяша впала німецька бомба та повністю його зруйнувала.
Як повідомляв «Міст», ринок нерухомості в Україні може обвалитися.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply