Новини для українців всього свту

Thursday, Feb. 2, 2023

У Львові відтворили одяг русичів X ст.

Автор:

|

Листопад 26, 2022

|

Рубрика:

У Львові відтворили одяг русичів X ст.

У Львівському національному університеті (ЛНУ) ім. Івана Франка відремонтували приміщення археологічного музею й оновили його експозицію. Традиційні артефакти доповнили відеопрезентаціями, QR-кодами, за якими можна дізнатися додаткову інформацію про археологічні культури.
Для того, щоб оживити знахідки та показати, як їх використовували колись, працівники музею за допомогою клубу історичної реконструкції (КІР) відтворили вигляд людей, що жили на українських теренах у X-XI ст. «Завдяки КІР «Лодь» реалізували гарну ідею — тепер у музеї можна на великому екрані оглянути відеореконструкцію стародавнього чоловічого та жіночого строю за матеріалами Пліснеського городища, експонати з якого представлені в одній з вітрин», — поділився Ярослав Погорєльський, завідувач Археологічного музею ЛНУ.
Вбрання заможної містянки, жительки стародавнього Пліснеська кінця X — початку XI ст. сконструювали на основі матеріалів розкопок курганного могильника. Така ранньосередньовічна жінка вдягалася у лляну сорочку, сукню-туніку з вовни та шовку, підперізувалася вовняною крайкою, а на все це одягала теплу свитку. На ногах були в’язані вовняні шкарпетки та шкіряні черевики. Прикрашало жінок намисто зі змієподібною підвіскою зі скла, сердоліка та бронзи, а також срібний хрест скандинавського типу. Крім цього, вони могли носити срібний перстень. На поясі завжди під рукою були підвісний ніж і ножиці. Голову жінки вкривали вовняним убрусом та прикрашали очіллям зі скроневими кільцями.
Образ чоловіка у цивільному вбранні, який був дружинником і представляв привілейований стан на давньоруських землях кінця X — початку XI ст. відтворили на основі віднайденого матеріалу могильників Пліснеська, Шестовиці, Гньоздова. Чоловік того періоду одягався у лляну сорочку, свитку, оздоблену шовком і бронзовими деталями, вовняні ногавиці та плащ, який защіпав бронзовою фібулою. На ноги взував вовняні онучі та шкіряні черевики. До шкіряного паскаа чіпляв підвісний ніж і точильний брусок. На шиї чоловіки також носили срібні хрести. Доповнював образ сталевий меч каролінського типу та залізний спис.
Археологічний музей ЛНУ існує вже більш ніж 140 років, його фонди налічують більше 50 тис. експонатів, 1,3 тис. з них представлені в експозиції, що відтворює культуру Волині та Прикарпаття від палеоліту і до княжої доби. Нещодавно після ремонту відкрили його оновлену експозицію.
Як повідомляв «Міст», створили реконструкцію облич людей із ХІІІ ст.

Орися Шиян, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply