Новини для українців всього свту

Friday, May. 20, 2022

У Львові відновили ще одну історичну браму

Автор:

|

Лютий 15, 2022

|

Рубрика:

У Львові відновили ще одну історичну браму
Відреставрована брама

У Львові відреставрували старовинну дерев’яну браму у житловому будинку на вул. Соломії Крушельницької. Її відновлення провели в межах міської програми співфінансування, яку координує Бюро спадщини управління охорони історичного середовища.
На брамі було дуже багато дрібних елементів декорації, які потрібно було відновити. Цим вона й вирізнялася. Майстри замінили притворну планку, яка була майже знищена, прогнилу нижню частину і деякі різьблені декоративні елементи. «Спершу здавалося, що ці двері в хорошому стані, а більшість елементів збережені. Але під шаром чорної фарби ми знайшли соснові вставки, які були вже понищені. Вочевидь, їх до дубової брами додав попередній реставратор. Так довелося поновлювати дуже багато вставок», — поділився реставратор Ростислав Малецький.
Цікаво, що на цій брамі є світлики з металевими решітками. А двері фіксують з одного боку шпінгалети, а з іншого — врізний замок. Таке можна побачити доволі рідко. «Вартість реставраційних робіт становила 91 870 грн. Із цієї суми внесок мешканців становив 27 561 грн», — розповів Павло Богайчик, директор «Бюро спадщини».
Торік у Львові відреставрували понад 40 дверей у будинках, розташованих в історичній частині міста. Задля відновлення старовинних брам Львівська міська рада ще 2018-го започаткувала спеціальну програму, у межах якої, власне, й виділяє 70 % коштів на необхідні роботи. Інші 30 % мають оплатити місцеві мешканці.
Як повідомляв «Міст», реставрували церкву, настоятелем якої був дід Коновальця.

Аліса Белей, «Львівський портал»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply