Новини для українців всього свту

Monday, May. 16, 2022

У Львові відкриють реконструкцію криївки бійців УПА

Автор:

|

Лютий 01, 2022

|

Рубрика:

У Львові відкриють реконструкцію криївки бійців УПА
Макет криївки

У Музеї народної архітектури та побуту ім. Климентія Шептицького у Львові з’явиться реконструкція криївки УПА. Тунель довжиною в 10 м сполучатиме притулу (господарську прибудову) у гуцульській гражді та приміщення криївки, де можна буде ознайомитися з повсякденним життям повстанців. Проєкт планують завершити до 14 жовтня ц. р. — у 80-ті роковини Української повстанської армії.
Підготовчі роботи зі створення криївки почалися ще торік, уже викопали котлован, заготовили частину лісу та будівельних матеріалів. Допомогти музею з наповненням нового об’єкту можна, подарувавши експонати або за допомогою волонтерської роботи на будівництві.
Насамперед музей потребує такі речі: книжки, література; шахи; українсько(польський)-англійський словник; макети зброї: ППШ, ППС, діхтярь, вальтер, люгер, гранати; військові дерев’яні ящики; наплічник; листівки; циклостиль; жовтий папір; упівська уніформа; старе радіо; динамо-машина ручна; люстерко старе; старе горнятко, виделки, ложки, тарілки; ручна машинка для стрижки; примус; золінген; пензлик до гоління; мило; ікона; фляга; армійський казанок; ліжники, матраци з тирси; бінокль; портупея з кобурою; наручний годинник; кишеньковий годинник
Як повідомляв «Міст», у Чорному лісі розкопали криївку.

Данило Савка, «Вголос»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply