Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 27, 2022

У Львові померла зв’язкова Романа Шухевича

Автор:

|

Грудень 07, 2021

|

Рубрика:

У Львові померла зв’язкова Романа Шухевича
Ольга Ільків

На 102-му році життя померла Ольга Ільків, зв’язкова Романа Шухевича. Про це першим повідомив Маркіян Лопачак, секретар Львівської міської ради. «Співчуття родині. Вічна пам’ять!», — написав він у Facebook.
«Леґендарна жінка, яка присвятила все своє довге, насичене життя служінню Україні. За її спиною — роки переслідувань, радянських тюрем і важкої щоденної боротьби. Незбагненна втрата для нашого міста і нашої країни», — висловив співчуття Андрій Садовий, міський голова Львова.
У червні ц. р. Ольга Ільків відсвяткувала 101-річчя. Вона народилася 1920-го у Стрию на Львівщині. У грудні 1941 року вступила до ОУН. Із 1945-го перебувала у підпіллі, працювала в жіночій мережі ОУН. 11 липня 1946 р. в с. Конюхів на Стрийщині народила доньку Звениславу. У Княгиничах облаштувала конспіративне помешкання для Романа Шухевича, також сприяла в організації підпільної хати для нього у с. Грімне Городоцького району. У грудні 1947-го Ольга народила сина Володимира. Пізніше була засуджена до 25 літ ув’язнення. 14 років провела в радянських тюрмах.
Із вересня 1964-го працювала санітаркою в Львівській обласній лікарні, а з 1966 року — у домоуправі Львова двірником, щоб отримати помешкання та забрати дітей із інтернату. З 1972-го аж до виходу 1976 року на пенсію працювала у Львівському історичному музеї.
2008-го указом президента Ющенка Ольгу Ільків нагородили Орденом княгині Ольги ІІІ-го ступеню. 2017-го за заслуги перед державою та з нагоди 75-ї річниці створення УПА, місто й область спільно придбали їй квартиру у Львові, а обласна рада виділила гроші на її ремонт. 2020-го п. Ільків відсвяткувала сторіччя.
Як повідомляв «Міст», Польща та Ізраїль висловили протест проти пам’ятника Шухевичу.

Ольга Гринько, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply