Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 27, 2022

У Луцьку розкопали підземелля, згадки про які немає в документах

Автор:

|

Жовтень 21, 2020

|

Рубрика:

У Луцьку розкопали підземелля, згадки про які немає в документах
Невідомі підземелля

Невідомі досі підземелля розкопали археологи у Луцьку. Підвальні приміщення виявили під вежею Чарторийських, що зовсім поряд зі замком Любарта. Відкриття підземелля почалося з невеликого отвору. Його виявили, коли реставрували підлогу в колишньому єзуїтському колегіумі. Обидва ходи були засипані землею та сміттям. Щойно археологи розкопали одну кімнату, одразу ж виявляли в ній арку чи отвір у іншу. Загалом знайшли сім кімнат площею понад 100 кв. м.
Нове підземелля має багато таємниць, які ще треба дослідити. Приміром, один із виходів, закладених пізніше цеглою, найімовірніше, веде до замку Любарта. Він розташований за 300 м звідсіля. Ще одна замурована арка — вхід до іншого підземелля під єзуїтським колегіумом. Археологи кажуть, що за їхніми підрахунками, є ще 150 кв. м підземелля, до 15 кімнат.
Дослідження знахідки ускладнене тим, що про неї наразі не знайшли жодної згадки у документах. Але чиновники впевнені, що після завершення робіт туристи потягнуться сюди потоком. «Підземелля будуть оформлені. Тут будуть експозиції, насичені інтерактивом. Буде на що подивитися», — запевняє Катерина Теліпська, начальниця управління туризму та промоції Луцької міської ради.
Як повідомляв «Міст», на Рівненщині розкопали рештки людини віком 6 тис. років.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply