Новини для українців всього свту

Thursday, May. 6, 2021

У лісі на Прикарпатті знайшли унікальні архіви УПА

Автор:

|

Квітень 25, 2020

|

Рубрика:

У лісі на Прикарпатті знайшли унікальні архіви УПА

У лісі на Івано-Франківщині виявили унікальні та секретні матеріали УПА. Про це повідомив Володимир В’ятрович, народний депутат України. У Стратинських лісах Рогатинського району відкопали «молочний» бідон і металеву скриню. У них повстанці свого часу зберігали свої документи, більшість із яких виявилися невідомими історикам.
Кілька сотень знайдених документів датуються 1945-1946 рр. Це переважно звіти підпілля ОУН і підрозділів УПА з території Львівської, Тернопільської й Івано-Франківської областей, які діяли в межах військових округів (ВО) УПА «Буг», «Лисоня», «Говерла», а також на території Закерзоння (сучасна Польща).
Цікаво, що вперше виявили п’ять звітів щодо тактичного відтинку «Магура», що входив до складу ВО «Говерла» і низка хронік сотень із ВО «Лисоня». Знайшли також із десяток невідомих досі типів підпільних грошей — бофонів.
Серед архівів виявили також документи, присвячені виборам до Верховної Ради УРСР 1946 року. Їх планувала радянська владою як засіб формальної легалізації окупації Західної України. Для підпілля зрив виборів був першочерговим завданням, успіх якого мав засвідчити реальну силу УПА.
Архів призначався для інформування лідерів ОУН і головного командування УПА. Встановити, чи працювали з ним члени Проводу ОУН, наразі немає можливості, проте вперше були вдалося виявити криптоніми підпільної пошти «АА» і «612». Один із архівів, що зберігся в гарному стані, відреставрують і вже незабаром з’явиться його електронна версія. Другий же законсервують через сильне пошкодження.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply