Новини для українців всього свту

Thursday, Feb. 2, 2023

У Харкові відновили пам’ятник воїнам УПА, демонтований 2013 року

Автор:

|

Січень 08, 2022

|

Рубрика:

У Харкові відновили пам’ятник воїнам УПА, демонтований 2013 року
Пам’ятник воїнам УПА у Харкові

У центрі Харкова відкрили пам’ятний знак воїнам Української повстанської армії (УПА). Пам’ятник із червоного граніту встановили у Молодіжному парку в замість каменю, який демонтували вісім років тому. Пам’ятний знак на честь воїнів УПА був встановлений у Молодіжному парку Харкова 1992-го, однак часто ставав об’єктом атак вандалів.
У ніч 26 квітня 2013 року пам’ятний знак зруйнували невідомі за допомогою важкої техніки. На його місці встановили металевий хрест, який також знищений у ніч на 6 лютого 2014-го. Пізніше вандали не раз псували табличку з написом «Українській повстанській армії», яка була встановлена під місцем, де стояв пам’ятний знак.
За словами Костянтина Черемського, голови громадської організації «Фонд національно-культурних ініціатив ім. Гната Хоткевича», загалом проти пам’ятника з 1992 року скоїли понад 100 актів вандалізму. «Невідомі з лав антиукраїнських сил понад 100 разів обливали його червоною фарбою, били кувалдами, обстрілювали з вогнепальної зброї, вибухівкою підривали фундамент, викрадали основні композиційні елементи тощо. Проте українська громада Харкова щораз знешкоджувала дії вандалів», — наголосив він.
Чоловік зазначив, що тепер із ініціативи громадської організації «Спілка української молоді» та за підтримки меценатів зібрали понад 100 тис. грн, за які придбали камінь у Лезниківському кар’єрі на Житомирщині та доправили його до Харкова. У вересні 2021-го профільні спеціалісти обстежили вцілілу частину старого пам’ятника. На заміну фундаменту спроєктували та залили новий — капітальний. Діяч наголосив, що зруйновану частину пам’ятного знака відтворили максимально точно.
Як повідомляв «Міст», на Львівщині руйнували пам’ятник воїнам УПА.

Андрій Стець, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply