Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

У Чернігові розкопали давні фортифікації

Автор:

|

Серпень 07, 2019

|

Рубрика:

У Чернігові розкопали давні фортифікації
На розкопках

У Чернігові на території історичної частини міста — Валу, де тривають роботи з реконструкції, археологи виявили фортифікаційні споруди XVIII ст. Про це повідомив Сергій Черняков, учений секретар Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній». «Такі конструкції у Чернігові досліджують уперше. Та й взагалі для археологів України це рідкість», — прокоментував він ці знахідки.
У заповіднику уточнили, що під час робіт із капітального ремонту «нижньої» частини Валу були демонтовані два старі фонтани. На місці котловану одного із фонтанів, що розташовувався поблизу дитячого майданчика, проводять археологічні дослідження за участі науковців заповідника «Чернігів стародавній».
Співробітниця Тетяна Новик, розповіла, що якщо звернутися до стародавньої топографії, фонтан був розташований посеред стародавнього рову. «Це фортифікаційні споруди. Можна побачити залишки насипу давньоруського валу. Але є тут ще цікава річ — стінка, яку ми там бачили, на початку-середині XVIII ст. зазнала реконструкції. Фортеця була перебудована за європейськими зразками і була змінена її конфігурація», — пояснила науковець.
У розкопі зафіксували залишки давньоруського рову та насипу редану. «Це така фортифікаційна споруда, що виступала частково за межі основного Валу, для найкращого огляду і прострілу. У XVIII ст. Вал трохи посунули вперед, відповідно, і рів. Ми зафіксували якраз конструкцію цього редану XVIII ст., де був окремий допоміжний насип і укріплення за допомогою викладенням дерном», — зазначила вчена.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply