Цінні знахідки археологів у Львові

Під час розкопок на площі Коліївщини у Львові археологи виявили фрагмент оборонного муру, який був збудований ще у XIV ст. Це найстаріша оборонна споруда міста. Про це повідомив науково-дослідний центр «Рятівна археологічна служба» (РАС). «Знахідка цілком прогнозована, адже мур на вул. Братів Рогатинців, що межує з площею, є на давніх мапах. Його розкриття допомогло науковцям встановити точну локалізацію та з’ясувати стан збереження», — розповів Микола Шніцар, керівник досліджень. На площі Коліївщини мур зберігся на висоту 1.2 м. Поверх нього розташовані інженерні комунікації.
Високий мур — перша лінія оборони середньовічного Львова. Його особливістю була наявність оборонних веж, які з середини XV ст. були закріплені за ремісничими цехами, що мали підтримувати їх у стані бойової готовності й обороняти в час ворожих нападів.
Високий мур разом із іншими оборонними укріпленнями Львова почали розбирати наприкінці XVIII ст. З колишньої могутньої лінії оборони Львова до наших днів видимими частково збереглись вежа римарів на вул. Лесі Українки та вежа токарів на вул. Арсенальній. Залишки ж самого муру можна побачити позаду королівського арсеналу та на пр. Свободи.
Це вже не вперше археологи натрапляють на рештки Високого муру під час досліджень у Львові. Раніше дослідники РАС мали нагоду вивчати фрагменти першої лінії оборони Львова на вул. Руській, вул. Лесі Українки, вул. Підвальній та на пл. Міцкевича.
Колись на площі Коліївщини розміщувався густонаселений район, в якому жили переважно євреї. Територія була забудована кам’яницями, втім згодом їх знесли, а на їхньому місці викопали криницю. Воду підвели з міського водогону. Втім потім криницю засипали, а у радянські часи неподалік від неї збудували її імітацію.
Археологи кажуть про колодязь, як і про мур, знали з топографічних мап минулих століть. Основним завданням було виявити їх зараз. «Єдине, що нам залишалося, — локалізувати його, що ми й зробили в грудні 2020-го, та заклали на місці, де б він мав розміститися шурф і зачепили його край, а цього року вже практично його розкрили», — поділився д-р Шніцер.
За словами археологів, колодязь добре зберігся до нашого часу, вони вже роздумують, як саме його будуть відновлювати. Його планують відновити і знову провести воду, а по лінії муру встановити відповідні покажчики. Загальна вартість археологічних розкопок — 4 млн грн. Фінансують проєкт навпіл Європейський Союз і Львівська міськрада. Роботи на площі Коліївщини планують завершити до кінця липня.
Як повідомляв «Міст», археологи знайшли на Житомирщині скарб часів Київської Русі.
ВРУ підтримала три іспити на громадянство України
Треба додати ще й математикуКарикатурна мобілізація Кремля та визволення захисників «Азовсталі» — того ж дня
Карикатурна мобілізація росіян не повинна дивувати світ, бо росіяни, цСитуація з поширенням пандемії Covid-19 в Україні та світі
Цікаво було б дізнатися хто як ставиться до вакцинації. Я довгий час бП'ять країн створили союз для Індо-Тихоокеанського реґіону
Ви можете припинити показувати країни Океанії як начебто «імпотентів»