Новини для українців всього свту

Wednesday, Dec. 8, 2021

Таємниці української історії — в новій книзі Ді Паскуале

Автор:

|

Травень 15, 2021

|

Рубрика:

Таємниці української історії — в новій книзі Ді Паскуале
Массіміліано Ді Паскуале

Італійський письменник та журналіст Массіміліано Ді Паскуале видав нову книгу «Від Середньовіччя до Чорнобильської траґедії». Про це повідомила Ольга Кайрод, його наречена-українка.
«Історію України найчастіше писали інші, а ще, зазвичай, неправильно розуміли та спотворювали», — каже вона. — Проте історія продовжує відігравати певну роль у сьогоденні. Цей том представляє ключові постаті та події країни від Середньовіччя до розпаду СРСР, надаючи історичний контекст, для розуміння сьогоднішніх політичних і культурних проблем».
Массіміліано Ді Паскуале відстежує історію ХХ ст. та виявляє, як українські дисиденти 1960-х рр. проклали шлях до незалежності в 1990-х. Письменник розповідає, яким чином історик Михайло Грушевський став першим українським президентом 1918-го, що з ним сталося далі, і як його новаторська десятитомна «Історія України-Руси» кинула виклик російському імперському історичному наративу.
«У теперішню епоху постправди ця публікація справдікорисна для італійської громадськості. — відгукується про видання Марта Дичок із Університету Західного Онтаріо. — Хоча дехто використовує інформацію як зброю проти України, Ді Паскуале пояснює захоплююче та складне минуле й сьогодення цієї сучасної, але давньої нації. Роблячи це, він допомагає розвіяти міфи, які подають як істину».
Якщо перший том, що вийшов у липні 2018 року, був зосереджений на останніх 26 роках, епосі сучасної української держави, другий том надає історичний і культурний контекст, оскільки Україна не з’явилася нізвідки 1991-го. Він робить це, представляючи також серія коротких портретів людей і подій, які формували історію країни в минулому та визначають її сьогодення.
Як повідомляв «Міст», у Канаді видали книжку В’ятровича про польсько-українську війну.

Маріанна Сороневич

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply