Новини для українців всього свту

Thursday, Aug. 18, 2022

Радянську зірку на Марсовому полі у Львові демонтують

Автор:

|

Липень 21, 2021

|

Рубрика:

Радянську зірку на Марсовому полі у Львові демонтують
Цієї зірки скоро не буде

Львівська влада пообіцяла демонтувати радянську зірку на Марсовому полі у місті. Про це повідомив Антон Петрівський, представник руху «Суспільство майбутнього» та ветеран російсько-української війни. За його словами, ще у лютому ц. р. учасники руху «Суспільство майбутнього» надіслали листа Андрієві Садовому, міському голові Львова, в якому нагадали, що Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону їхньої символіки» набув чинності ще 21 травня 2015 року. Проте досі на Марсовому полі бовваніє радянська зірка. То ж активісти вимагали демонтувати цей символ комуністичного режиму.
«Тривалий час ми не отримували жодної відповіді на наше звернення. Тому надіслали листа знову. Й ось зараз отримали відповідь від Управління охорони історичного середовища, що вони, спільно з львівським комунальним підприємством «Музей Личаківський цвинтар», готують проєкт рішення виконкому про демонтаж радянської зірки, розміщеної на Марсовому полі поряд із Меморіалом УПА», — зазначив п. Петрівський.
Однак, за його словами, наразі невідомо, коли ж саме цю зірку демонтують. Активіст має намір особисто навідатися в Управління охорони історичного середовища, аби з’ясувати точну дату демонтажу.
Нагадаємо, що на Марсовому полі понад сто років поспіль був військовий цвинтар: спершу тут ховали вояків австрійської та союзних армій, котрі загинули під час Першої світової війни. Згодом, наприкінці 1940-х рр. радянська влада ексгумувала ці поховання, натомість створила радянський військовий меморіал, де ховала солдатів НВКС, котрі загинули під час каральних операцій проти УПА. Загалом таких поховань — близько 3,5 тис. У 1990-х роках на Марсовому полі поховали рештки понад 240 жертв радянського терору зі Замарстинівської в’язниці у Львові.
Як повідомляв «Міст», знайшли поховання генерала з відомого козацького роду.

Маріанна Попович, «Вголос»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply