Новини для українців всього свту

Tuesday, Jun. 15, 2021

Під час грабунку могильника зупинили чорних копачів

Автор:

|

Квітень 19, 2020

|

Рубрика:

Під час грабунку могильника зупинили чорних копачів
Чорні копачі

Кількаметрової ширини ями зі слідами свіжо перекопаної землі. Таку картину побачив на давньоруському городищі Тумащ біля с. Старі Безрадичі Віталій Філатов, місцевий мешканець. Сліди залишили так звані чорні археологи. А за кілька днів чоловік натрапив на самих грабіжників, на тому ж місці.
«Побачили всіх трьох цих чорних археологів. У величезному розкопі. Вони були дуже добре оснащені —металошукачі з геопозиціонуванням, якісні лопати. Їх було троє і розкоп був справді величезний», ділиться чоловік. Грабіжники, спіймані на гарячому, своєї роботи, не зупинили. А втекли лише після того, як він почав їх фотографувати.
За часів Київської Русі тут було укріплене городище, втім довкола цієї місцевості археологи фіксують і сліди давніших культур. А в час карантину за розкрадання цієї пам’ятки взялися грабіжники. «Його кілька разів згадують у літописах, в 1155-1168 рр., поруч із городищем є передгороддя, посад цього городища, і на цих же мисах розмістилися пам’ятки скіфського часу, зарубинецького часу, черняхівської культури», — розповідає Іван Зоценко, молодший науковий співробітник відділу археології Києва Інституту археології Національної академії наук України.
На самому городищі є кілька великих ям і ще зо два десятки менших слідів, які залишили грабіжники. Поруч, на давньому некрополі — такі самі ями. Людські кістки лежать просто у розкопі.
Поруч із городищем знайшли гурт людей, у котрих в багажнику автомобіля лежав металодетектор. Вони одразу ж забралися геть. Наступного разу тут може не виявитися людей, котрі їх зупинять. Науковці, котрі опікуються охороною пам’яток, кажуть, що в умовах постійних грабунків історичних об’єктів надія залишається лише на свідомість місцевих мешканців, котрі захищатимуть пам’ятки. Світлини грабіжників та номерні знаки їхнього автомобіля археологи передали правоохоронцям разом зі заявою про вчинення карного порушення одразу за кількома статтями Кримінального кодексу.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply