Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 23, 2022

Під час будівництва дороги знайшли унікальні старожитності

Автор:

|

Березень 03, 2021

|

Рубрика:

Під час будівництва дороги знайшли унікальні старожитності
Знайдені раритети

У Дніпропетровській області будівництво дороги закінчилося археологічними розкопками. Дорожні служби натрапили на старовині артефакти. Стародавні ножі, козацькі хрести та дорогоцінні монети — скарби у Дніпрі можна було побачити у геть незвичному місці. Понад 2 тис. артефактів представили у Службі автомобільних доріг. Найстаршому експонату — понад 5 тис. літ.
Археологи знайшли старожитності під час будівництва траси на Київ, натрапивши на стародавні поселення. Деякі з них були наче «пиріг» — експонати від епохи бронзи і до позаминулого століття. Археологи кажуть, що в цих місцях споконвіку проходили торгові шляхи.
Побачити все зараз можна безкоштовно. За тиждень артефакти передадуть до історичного музею. Експертизи тривають, тож учені пророкують видатні відкриття. «Будівництво дозволило зняли великий шар землі. Воно відкрило саме ті ділянки, до яких до того неможливо було навіть докопатися, бо треба було копати приблизно 2-3 м, щоб дійти до того культурного шару», — розповів Олександр Коломійцев, керівник Служби автомобільних доріг Дніпропетровської області.
Як повідомляв «Міст», у Польщі знайшли обручку доньки київського князя.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply