Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 27, 2023

Персональна марка до 575-річчя від заснування селища Брюховичі

Автор:

|

Квітень 03, 2019

|

Рубрика:

Персональна марка до 575-річчя від заснування селища Брюховичі
Персональна марка Брюхович

До 575-річчя від заснування селища Брюховичі його мешканці замовили в «Укрпошти» виготовлення приуроченої до ювілею марки та конверта. Запропонувала та реалізувала ідею Юлія Лацик, жителька львівського передмістя.
«Усе вийшло досить спонтанно. Випадково дізналася, що «Укрпошта» надає послугу «власна марка». Зацікавилася, довідалася про неї докладніше і подумала, що з нагоди 575-річного ювілею Брюхович (його відзначають 21 вересня, на храмове свято церкви Різдва Пресвятої Богородиці) добре було б виготовити марку, — розповіла активістка. — Я взяла в селищній раді файл із графічним зображенням гербового знака селища, передала його фахівцям із «Укрпошти» і попросила дописати слово «Брюховичі» і число 575. Ось макет і готовий». Наклад наразі невеликий — 37 марок і 15 конвертів.
Юлія планує подарувати частину з них органу місцевого самоврядування Брюхович і бібліотеці. «Таким поштовим маркам там пасує бути, бо це, як-не-як, цінний папір місцевого значення, така собі історична пам’ятка, крім того, оригінальний сувенір, — коментує мешканка. — Оскільки ідея видалася вдалою, сподіваюся, місцева влада її підтримає і, можливо, посприяє тому, щоб збільшити наклад таких марок із нагоди ювілею селища — аби кожен охочий міг отримати такий суто брюховицький сувенір. Водночас це й хороший варіант популяризації селища».
Власні поштові марки в Україні вперше з’явилися в часи створення незалежної Української держави 1918 року. Після цього понад 70 років Україна жила без власних марок, хоча ще 1947-го УРСР стала членом Всесвітнього поштового союзу. Лише з 1991 року в Україні почали друкувати власні марки незалежної держави. А такий незвичайний продукт, як персоніфікована поштова марка, вперше з’явився у світі лише 16 літ тому. Ідея створення таких марок виникла в Австралії. 1999-го Пошта Австралії вперше показала персоніфіковану поштову марку на Всесвітній філателістичний виставці у Мельбурні. Дуже швидко цю ідею підхопили в Європі. Персоніфіковані поштові марки наступними вже презентували Королівська пошта Великої Британії, Пошта Франції, Бельгії та Нідерландів. 2004 року їхній друк розпочала Пошта Польщі.
«В Україні друк персоніфікованих поштових марок розпочала «Укрпошта» 2007-го», — розповіла Юлія. — Один із моїх брюховицьких друзів написав, що як побачив ці марки і конверти, то йому аж листа захотілось написати!».

Наталя Дудко, «Ратуша»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply