Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 8, 2022

Перепоховали воїнів УПА, котрі загинули в бою з енкаведистами

Автор:

|

Червень 06, 2021

|

Рубрика:

Перепоховали воїнів УПА, котрі загинули в бою з енкаведистами
Церемонія перепоховання

На Львівщині перепоховали рештки трьох воїнів Української повстанської армії (УПА). Вони загинули в нерівному бою з енкаведистами в 1940-х рр. Про це повідомив Олег Дуда, керівник фракції «Європейська солідарність» у Львівській обласній раді.
Перепоховання провели в с. Стрілки Перемишлянського району Львівської області. Воїни УПА загинули між Любешівським і Романівським лісовими масивами. Перепоховання відбулося за сприяння Святослава Шеремети, керівника Львівського меморіально-пошукового центру «Доля», та його соратників.
У с. Стрілки розташований один із найбільших меморіалів воїнам УПА. Меморіал відкрили у травні 2010 року, наразі там поховані рештки понад 230 повстанців. Підпільна мережа загонів УПА була широко розгалужена в с. Стрілки у період національно-визвольної боротьби в 1940-1950-х рр. Воїни УПА давали відсіч німецьким і радянським окупантам. На жаль, боротьба була нерівною, чимало українців загинули. Як розповідають старожили, на місці сільської ради енкаведисти мали власне відділення та проводили там допити, розстріли та катували. Тіла загиблих скидали в криницю.
Раніше «Міст» розповідав, як повстанці УПА ведмедя прихистили.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply