Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 30, 2022

Невідомі пошкодили каплицю Боїмів

Автор:

|

Липень 31, 2021

|

Рубрика:

Невідомі пошкодили каплицю Боїмів
Пілястра відійшла від стіни

Невідомі пошкодили підвіконний пілястр зі зображенням лева на каплиці Боїмів у центрі Львова. Камінь довелося повністю демонтувати. Про пошкодження пам’ятки повідомила Лілія Онищенко, керівниця управління охорони історичного середовища Львівської міської ради. «Тепер каплиця Боїмів буде якийсь час без одного лева. Але він збережений і чекатиме на реставрацію», — зазначила вона.
За словами чиновниці, ймовірно, по каменю стрибали зверху, бо він відійшов від стіни. Добре, що не впав, бо міг розбитися. Також вхідна брама до каплиці була обмащена фекаліями. «Ми звернулися до поліції. Там є камери муніципалів, сподіваємося, що поліція з’ясує, хто це зробив», — поділилася вона.
За словами п. Онищенко, каплицю повністю планують відреставрувати зовні. Але роботи не починали через підготовку й погодження документації. Тепер хочуть пришвидшити процес та розпочати їх ще цього року. Першочергово візьмуться за реставрацію скульптури Ісуса Христа, яка увінчує каплицю.
У поліції поінформували, що наразі проводять перевірку. Встановлюють обставини й особи причетних. Вирішують питання правової кваліфікації.
Каплиця Боїмів — пам’ятка архітектури пізнього Ренесансу. Розташована на пл. Катедральній, 1 в центральній історичній частині Львова, яка внесена до списку Світової спадщини ЮНЕСКО. Будівлю звели в 1609-1615 рр. (за іншими даними у 1606-1615 рр.) над фамільним гробівцем родини львівських патриціїв угорського походження Боїмів. Вона єдина, яка збереглася з шести каплиць давнього кладовища, яке існувало при катедрі до кінця ХVIII ст.
Каплиця збудована з вапняку. Фасадна стіна прикрашена суцільним кам’яним різьбленням на тему Страстей і фігурами святих Петра і Павла. Із 1969-го споруда є окремим відділом Львівської картинної галереї. Зараз вона відкрита для відвідувачів, тут проводять екскурсії.
Як повідомляв «Міст», демонтували каплицю біля Львівського вокзалу.

Ольга Гринько, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply