Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 27, 2023

На Полтавщині археологи знайшли зброю та золото скіфів

Автор:

|

Вересень 05, 2019

|

Рубрика:

На Полтавщині археологи знайшли зброю та золото скіфів

У Полтавській області на давньому Більському городищі у селищі міського типу Котельва археологи знайшли золото та зброю скіфів. «Найголовніше навіть не те, що археологи знайшли артефакти VI ст. до Р. Х., а те, що поховання не було пограбоване. В ньому все залишилося точно так, як і 2600 років тому», — заявила Валентина Вождаєнко, директорка Департаменту культури і туризму Полтавської обласної державної адміністрації.
Розкопки кургану могильника «Скоробір» на території Історико-культурного заповідника «Більськ» розпочалися у серпні. «Сам курган невисокий, без насипу, тому його виявили за допомогою геофізичної зйомки. І що найцікавіше — він залишився не пограбованим. Навіть німці під час Другої світової війни до нього не дісталися. Хоча вивозили з Більська артефакти разом зі землею», — розповів Ігор Корост, директор історико-культурного заповідника.
Зокрема, на місці розкопок археологи знайшли керамічний посуд (черпаки, чашки), велику таріль із каменю, бронзове дзеркало, бронзовий браслет, намистини (бурштин, кришталь, сердолік), золоті прикраси (сережки, головний убір).
«Розмір і вагу золотого головного убору ми не визначимо, доки не піднімемо його зі землі. Але й зараз видно, що ця річ — унікальна. Це не просто фрагмент, а цілісний головний убір в два яруси з трьома видами золотих бляшок і скроневими сережками. А браслет, який був на руці померлої, такий мініатюрний, отже, жінка була худенькою маленькою, ймовірно, підлітком», — поділилася Ірина Шрамко, директор музею археології Харківського національного університету, кандидат історичних наук і керівник експедиції. Згідно з інформацією, це вже четверте з 1906 року нерозграбоване поховання на згаданому городищі, знайдене археологами.

Марко Погуляєвський, «Громадське»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply