Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 27, 2022

На могилі хорунжого Армії УНР освятили пам’ятник

Автор:

|

Липень 12, 2018

|

Рубрика:

На могилі хорунжого Армії УНР освятили пам’ятник

У с. Хотешів Камінь-Каширського району Волинської області освятили пам’ятник на могилі Олександра Білецького, хорунжого Армії УНР. Надгробок, створений коштом благодійного фонду «Героїка», освятив митрополит Луцький і Волинський Михаїл (Зінкевич).
Після цього у приміщенні Хотешівської загальноосвітньої школи пройшла урочиста академія, присвячена видатному односельцю. Наталія Пась, директор Камінь-Каширського народного краєзнавчого музею, виступила з доповіддю про життя православного священика о. Білецького, презентувала раніше невідомі світлини і документи. Володимир Хитрик, голова спілки краєзнавців Камінь-Кащирського району, прочитав лекцію «Людські долі в контексті подій і часу», присвячену учасникам визвольного руху Камінь-Каширщині.
Віддати шану Олександру Білецькому до Хотешова приїхали гості з Києва, Луцька, Ковеля, Маневич, керівництво Камінь-Каширської районної державної адміністрації та районної ради.
Олександр Білецький народився 1903 року в Новоград-Волинському повіті Волинської губернії в родині священика. 1920-го воював проти Червоної армії в лавах 4-го кінного полку 4-ї Київської дивізії Армії УНР. У листопаді того ж року разом із українським військом перейшов річку Збруч і був інтернований у польських таборах. 1924 року висвятився на православного священика. Пастирське служіння ніс на Волині, де доклав надзвичайних зусиль для утвердження національної свідомості серед українського селянства. Згодом нав’язав тісні контакти з ОУН, брав участь у формуванні перших загонів УПА. 26 квітня 1943-го, на другий день Великодня, під час звершення в церкві святкової Літургії, його вбили червоні партизани. Похований у с. Хотешів.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply