Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

На місці будівництва об’їзної виявили давньоримські монети

Автор:

|

Жовтень 31, 2021

|

Рубрика:

На місці будівництва об’їзної виявили давньоримські монети
Фальшивий динарій

Працівники Науково-дослідного центру «Рятівна археологічна служба» (РАС) Інституту археології Національної академії наук України знайшли срібні римські динарії, датовані I-II ст. Їх виявили біля с. Малі Підліски на Львівщини, де планують будівництво Північної об’їзної дороги Львова.
Загалом знайшли чотири монети — три срібні динарії та один фальшивий субератний динарій. «Ці монети потрапили до нас із Стародавнього Риму. У І-ІІ ст. племена, що жили на території України, користувалися ними як засобом платежу. Це одні з перших монет, які місцеве населення використовувало як гроші, а не як прикраси», — розповідає Юрій Ревера, молодший науковий співробітник РАС. За його словами, у той час територія сучасної України була у сфері впливу Римської імперії. Про активні тодішні торгові зв’язки свідчать не лише монети, а й прикраси, амфори, посуд і різні побутові речі, які знаходять археологи.
Особливий інтерес викликає і знайдений фальшивий динарій. «Це свідчить, що фальшування монет з’явилося від самого початку карбування грошей. Як тільки з’явилися перші монети, з’явилися люди, які намагалися їх підробляти. Згідно з різними дослідженнями, приблизно 3-5 % від справжніх динаріїв виготовляли субератними, тобто фальшивими, безпосередньо в самих монетних дворах, де мали карбувати винятково справжні динарії», — пояснює науковець.
За словами Олега Осаульчука, директора РАС, пам’яток римського періоду на території західної України є чимало. Масштабні проєкти дадуть можливість дізнатися більше про етнокультурні зв’язки тогочасного населення, з’ясувати, яким був побут людей, а також відстежити політичні та торгові зв’язки.
Як повідомляв «Міст», археологи знайшли в Чернігові унікальну монету з Херсонесу.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply