Новини для українців всього свту

Friday, Feb. 3, 2023

На Львівщині рятують історичну пам’ятку національного значення

Автор:

|

Березень 22, 2018

|

Рубрика:

На Львівщині рятують історичну пам’ятку національного значення

У с. Лоні Перемишлянського району На Львівщині, реставрують пам’ятку національного значення 1724 року — храм собору Пресвятої Богородиці. Про це розповіла Ганна Харун, начальник відділу охорони історичних пам’яток департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної державної адміністрації.
За її словами, 2016 року виготовили проектно-кошторисну документацію на першочергові протиаварійні роботи. Вона передбачала укріплення стін, заміну дахів. Необхідно було здійснити також реставрацію іконостасу. «2017-го розпочалися реставраційні роботи. Однак поки виготовляли документацію, пам’ятка зазнала ще більших пошкоджень, — зазначила п. Харун. — До проекту внесли зміни, аби розібрати частину пам’ятки, промаркувати її та заново відбудовувати. Влітку розпочалися роботи. Торік на ці роботи передбачили 800 тис. грн».
Вона додала, що 2017 року пам’ятку розібрали, промаркували її деталі і відразу ж звели новий фундамент і взялися за несучі стіни. «Загальна вартість першочергових робіт пам’ятки — 1,5 млн грн. Цьогоріч потрібно ще близько 700 тис. грн — і будуть виконані першочергові протиаварійні роботи. Будуть укріплені та відреставровані несучі стіни. Саму пам’ятку також накриють конструкціями та встановлять дах. Надалі думатимемо над реставрацією інтер’єру пам’ятки. Плануємо, що об’єкт завершать 2018-го», — резюмувала чиновниця.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply