Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 2, 2022

На Хмельниччині знайшли скитське поселення

Автор:

|

Вересень 19, 2021

|

Рубрика:

На Хмельниччині знайшли скитське поселення
Поселення скитів

Археологи проводили розкопки в м. Городок Хмельницької області і виявили там скитське поселення зі залишками зруйнованого кам’яного замку. За словами Павла Нечатайла, начальника Кам’янець-Подільської архітектурно-археологічної експедиції державного підприємства «Науково-дослідний центр «Археологічна служба безпеки» Інституту археології Національної академії наук України, там також знайшли й унікальні зразки.
«Знахідкою, видатною для садівничих контекстів і вивчення невеликих міст, є непорушний шар раннього скитського часу, виявлений під дзвіницею церкви Святої Анни. Це велика удача і важливий штрих для історії міста. Разом із керамікою раннього скитського часу ми знайшли фрагмент рибальської грізлі на сіті. Це цікавий факт, що 2,3 тис. років тому, де пізніше з’явилася дзвіниця церкви Святої Анни, люди жили і ловили рибу до Геродота», — зазначив науковець.
Залишки кам’яного замку датуються другою половиною XII-XIV ст. «Замок був фактично розібраний вщент, але збереглися деякі фрагменти стін, які разом із частинами фундаментів досягають більше 2 м. Ситуація з Городоцького замку дуже сумна. Мало того, що вона була демонтована наприкінці XVIII ст., це ще і зона міської забудови, всю гору багато разів викопували і перебудовували, а після війни вони також пробивалися до Хмельницького», — додав д-р Нечитайло.
Раніше «Міст» розповідав, що залишилось від скитів, про їхній побут і спадок.

Катря Юськів, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply