Новини для українців всього свту

Wednesday, May. 18, 2022

На Харківщині відкрили пам’ятник Івану Мазепі

Автор:

|

Серпень 17, 2017

|

Рубрика:

На Харківщині відкрили пам’ятник Івану Мазепі

На Харківщині, в селищі Коломак, де 330 років тому гетьманом було обрано Івана Мазепу, відбулися святкові заходи. На відкритті пам’ятника українському гетьману та культурно-мистецькому заході «Гетьманська слава» були присутні близько 10 тис. громадян.
Охорону публічного та громадського порядку забезпечували 128 працівників поліції та 100 військовослужбовців Національної гвардії України. Також правоохоронцями здійснювалося супроводження спеціального потягу з громадянами, котрі брали участь у проведенні фестивалю. Порушень порядку під час проведення масових заходів поліцією Харківщини не було допущено.
Водночас, на сайті Харківської обласної державної адміністрації (ХОДА) зазначається, що фестиваль «Гетьманська слава» зібрав тисячі гостей із Харківської й інших областей України. Повідомляється, що на головній сцені фестивалю виступили близько 50 творчих колективів, майже 20 районів Харківщини взяли участь у змаганнях козацьких куренів. Свої постановки гостям фестивалю представив козацький театр «Хортиця»-«Запорізькі козаки».
У заходах взяла участь Юлія Світлична, голова ХОДА. «Ми започаткували традицію проведення в Коломаку масштабного козацького фестивалю. Спільними зусиллями нам вдалося створити справжнє свято козацької слави і єднання, а саме єднання було метою Івана Мазепи», — сказала вона.
В повідомленні ХОДА зазначається, що відкриття пам’ятника стане відправною точкою для створення музею козацької слави в Коломаку, де Івана Мазепу було обрано гетьманом України. Музей планується відкрити поруч із пам’ятником гетьману.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply