Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 22, 2021

На Галичині знайшли бідон із документами УПА

Автор:

|

Лютий 06, 2019

|

Рубрика:

На Галичині знайшли бідон із документами УПА

Неподалік від міста Рогатин Івано-Франківської області троє місцевих жителів знайшли в землі бідон із документами УПА. Про це повідомила прес-служба Рогатинської міської ради. Зазначається, що документи виявили випадково, в лісі між селами Руда та Воронов, куди троє молодих людей пішли погуляти.
Матеріали прийняв Руслан Забіла, генеральний директор Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького». За його словами, побіжний огляд знайденого дозволяє стверджувати, що матеріали містять дані про діяльність УПА на території Львівської, Тернопільської областей і Закерзоння. Можна припустити, що їх передали для головнокомандувача Романа Шухевича, котрий довгий час перебував в околицях Рогатина.
Серед знайдених документів виявили й унікальний шарж головнокомандувача, ймовірно, виконаний чорнилом. Є також документи радянського взірця, трофеї, наприклад, плакат чеською мовою, звіти, протоколи служби безпеки, фінансова звітність та касова документація. Нагадаємо, що у 1946-1947 рр. у селі Княгиничі Рогатинського району діяв підпільний штаб генерал-хорунжого Шухевича.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply