Новини для українців всього свту

Thursday, Feb. 2, 2023

На Черкащині знайшли бойову сокиру часів Київської Русі

Автор:

|

Травень 05, 2021

|

Рубрика:

На Черкащині знайшли бойову сокиру часів Київської Русі
Бойова сокира

Бойову сокиру часів Київської Русі знайшли двоє жителів с. Леськове на Черкащині. Знахідку віддали в Монастирищенський краєзнавчий музей. «Хлопці відпочивали в ліску поблизу Монастирища. Біля струмка побачили шматок металу, який вимила вода. Звернули увагу на його незвичну форму. Фото виставили на спеціальному сайті «Віоліті». Там визначили, що це бойова сокира часів Київської Русі. Хлопцям пропонували гроші, та вони, впевнившись, що річ унікальна, принесли знахідку до музею. Тепер ми виставили топір у часовій експозиції Київської Русі», — розповіла Катерина Бульба, директорка музею.
За її словами, сокира має лезо зі загостреною опуклою частиною у вигляді півмісяця. Мала довге руків’я, нею воювали, в основному, піші воїни, так стягали вершників із коня. «Це бойовий топір, так званий бородач. Можливо, часів Русі, можливо трохи пізнішого періоду — Великого Князівства Литовського», — розповів один із місцевих краєзнавців.
За словами п. Бульби, в цьому районі знайшли сліди дев’ятьох городищ черняхівської культури. Але найбільше знахідок — часів Козаччини. Саме під Монастирищем одну зі своїх визначних перемог здобув полковник Іван Богун. 1653 року він у розбив тут польське військо Стефана Чарнецького.
Як повідомляв «Міст», на Мамай-горі знайшли акінак.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply