Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 28, 2022

Львівський історичний музей перереєстрували назад до Львова

Автор:

|

Березень 26, 2021

|

Рубрика:

Львівський історичний музей перереєстрували назад до Львова
Львівський історичний музей

Львівська обласна рада (ЛОР) змінила реєстрацію Львівського історичного музею з Червонограда назад до Львова. Це один з п’яти комунальних закладів облради, які упродовж 2019-2020 рр. перереєстрували зі Львова в область.
Нагадаємо, що з ініціативи Олександра Ганущина голови ЛОР, у 2019-2020 рр. частину обласних закладів, які розташовані у Львові, перереєстрували у різні села і містечка. Таким чином міський бюджет Львова втратив надходження від податку на фізичних осіб (ПДФО) від цих закладів, хоч вони і розташовані у Львові. В облраді тоді такі дії пояснювали тим, що Львівська міська рада нібито неефективно використовує податки обласних комунальних установ, а перереєстрація дозволить витрачати половину сплачених податків безпосередньо на розвиток цих установ.
Зокрема, 2019-го ЛОР перереєструвала чотири львівські лікарні: Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у с. Завадівка Турківського району, Львівський державний онкологічний регіональний лікувально-діагностичний центр — у Старий Самбір, Львівський обласний госпіталь ветеранів війн та репресованих із Винників — у с. Дубляни Самбірського району, Львівську обласну клінічну лікарню — у Великий Любінь Городоцького району.
На початку 2020 року Львівський історичний музей перереєстрували у Червоноград. В ЛОР розповідали, що ініціювала перереєстрацію міська рада Червонограда. Віктор Кусий, тодішній керівник управління майном спільної власності Львівської облради, запевняв, що половину з отриманих податків від історичного музею Червоноградська міськрада буде скеровувати у розвиток Львівського історичного музею.
Роман Чмелик, директор Львівського історичного музею, також підтримував перереєстрацію у Червоноград, розраховуючи на повернення близько 2 млн грн. Проте, судячи з інформації на сайті Червоноградської міськради, 2020-го Львівському історичному музею виділили лише 800 тис. грн «для покращення матеріально-технічної бази». У рішенні депутатів не конкретизовано, на які саме потреби скеровували ці кошти.
Із 17 березня ц. р. Львівський історичний музей зареєстрований на площі Ринок, 6. Фактично після двох років сплати податків у міський бюджет Червонограда львівський музей знову платитиме ПДФО у бюджет Львова.
Як повідомляв «Міст», Музей української діаспори знову відчинив двері для відвідувачів.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply