Новини для українців всього свту

Friday, Feb. 3, 2023

Львівські IT-фахівці відтворили зруйнований Хустський замок

Автор:

|

Грудень 26, 2022

|

Рубрика:

Львівські IT-фахівці відтворили зруйнований Хустський замок
Хустський замок

Львівський стартап Chameleon Age відтворив у технології доповненої реальності замок у Хусті на Закарпатті, який зараз лежить у руїнах. Опрацювали історичні джерела, професійний архітектор створив його 3D-модель, а IT-фахівці відтворили вигляд замку у віртуальній площині.
Хустський замок як фортифікаційний комплекс існував у XI-XVIII ст. Перші кам’яні укріплення почали будувати у XIV ст. У наступні століття його кілька разів перебудовували. Це була потужна фортеця Східної Європи. Модель замку напрацювали з XVII ст., це був час його розквіту. Богдан Шерегій, експерт із середньовічної фортифікаційної архітектури, вже більше десяти років займається його дослідженням. Він створив благодійний фонд «Відродження. Замок Хуст» і 2018 року взяв твердиню під опіку. «Щоб пояснити людям, що хочемо зробити для його відродження, треба це показати, візуалізувати. Я розробив 3D-модель. Для отримання фінансування ми подавалися на ґрант, але з цим не склалося. Тому я за свої кошти замовив AR для замку. Це було ще до війни», — поділився архітектор-реставратор.
У мобільному застосунку, крім зовнішнього вигляду фортифікації, можна оглянути інтер’єр, лицарську залу. Замком супроводжує гід Джорджіо Баста, це реальна історична постать XVII ст. Він розповідає історію споруди, її леґенди, особливості архітектури. «Ми створили віртуального автономного гіда, з яким ви спілкуєтеся. Ви виступаєте в ролі інженера Чезаре Порта, який приїхав із Італії інспектувати замок. А Джорджіо Баста зустрічає вас біля воріт і проводить екскурсію. Можна вибрати кілька варіантів нелінійного сюжету. Передбачений також інтерактив: можна вистрілити з гармати, арбалету, підняти кубик солі», — зазначив Ігор Ковалишин, засновник Chameleon Age.
Додаток буде доступний на Appstore і GooglePlay до кінця грудня. У планах благодійного фонду — законсервувати руїни Хустського замку, а згодом провести його музеєфікацію та часткову відбудову. Ця твердиня є пам’яткою національного значення. Могутня фортеця від XVIII ст. поступово занепадала і, врешті-решт, перетворися на руїну. Попри те, що від нього залишились лише частково окремі стіни, він є популярною туристичною локацією.
Як повідомляв «Міст», Острозький замок — найцікавіша пам’ятка Волині.

Орися Шиян, Zaxid.net

About Author

Meest-Online