Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 30, 2023

Історики запустили віртуальний український некрополь

Автор:

|

Січень 12, 2022

|

Рубрика:

Історики запустили віртуальний український некрополь

Українське історичне товариство у Республіці Польща (РП) запустило онлайн-проєкт «Живі в нашій пам’яті — віртуальний некрополь у Польщі». Він передбачає реєстр цвинтарів і місць поховання відомих українців, які померли та поховані на території РП після 1918 року. «У цьому віртуальному некрополі станом на сьогодні описали вже 25 кладовищ і майже 150 іменних могил українців по всій країні», — повідомив Юрій Рейт, член Українського історичного товариства та колишній голова Об’єднання українців у Польщі.
За його словами, завершили лише перший етап проєкту, його повну реалізацію планують на три роки. Чоловік повідомив, що наразі ввели в дію польську версію сторінки віртуального некрополя, але плануютья також запуск української й англійської версій.
Як зазначено на сайті віртуального некрополя, опис кожної могили супроводжує фотодокументацією місця поховання, а також біографічна довідка похованого українця. Перший етап створення віртуального некрополя передбачає опис місць поховань представників української інтелігенції в Польщі міжвоєнного періоду, а також цвинтарів вояків УНР. Історики також планують детально описати українські поховання у РП періодів 1939-1947 рр., та після акції «Вісла» 1947-го (примусове виселення українців із їхніх історичних земель на північ і захід Польщі — Ред.).
Серед інституційних спонсорів проєкту є Посольство України у Варшаві, Польсько-українсько-канадська фундація «Калина», Українська народна каса «Дежарден» у Монреалі (провінція Квебек), Світова рада суспільної служби при СКУ, Український конґресовий комітет Америки (відділ Пассейк-Берґен), багато приватних меценатів.
Як повідомляв «Міст», УІНП створив ресурс про місця поховань еміґрантів.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply