Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 25, 2021

Діалог із Варшавою щодо історичної пам’яті позбувся напруги

Автор:

|

Лютий 20, 2019

|

Рубрика:

Діалог із Варшавою щодо історичної пам’яті позбувся напруги

Павло Розенко

Після визнання Конституційним судом Польщі неконституційними окремих норм закону про Інститут національної пам’яті (ІНП), які стосуються України, діалог Києва та Варшави з питань історичної пам’яті позбувся напруги. Так вважає Павло Розенко, віце-прем’єр-міністр України. «Ми обмінюємося візитами експертів, діалогами експертів і наших дипломатів. У нас робота триває, незалежно від того, чи відбуваються якісь офіційні візити. Є активна робота на рівні міністерств, на рівні послів наших країн, тому процес не зупиняється», — зазначив він.
За словами віце-прем’єра, утім українська сторона поки що не отримала відповідь на запрошення польської делегації з питань історичної пам’яті, хоча, як наголосив чиновник, постійно веде діалог із цих питань із представниками польської влади та завжди готова прийняти делегацію у Києві.
Це рішення Конституційного суду Польщі, зокрема, щодо застосування в ньому термінів «український націоналізм» і «Східна Малопольща», відкриває нові можливості для продовження діалогу з польською стороною з питань історичної пам’яті, запевнив п. Розенко.
Для завершення перемовного процесу з питань історичної пам’яті і виходу на конкретні рішення до Києва запросили польську делегацію з віце-прем’єр-міністром Пьотром Глінським і керівником польського ІНП Ярославом Шареком.
Як писав «Міст», 6 лютого 2018-го Анджей Дуда, президент Польщі, підписав оновлений закон про ІНП. Прийняті парламентом Польщі зміни в закон про ІНП, що передбачають покарання за звинувачення поляків у Голокості, а також за пропаганду «бандерівської ідеології», викликали широкий резонанс, зокрема, в Ізраїлі, США, а також в Україні. 14 лютого керівник польської держави спрямував новий закон на розгляд до Конституційного суду. А 17 січня ц. р. Конституційний суд Польщі заявив, що положення поправки до Закону про ІНП у частині про злочини українських націоналістів є неконституційними.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply