Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Демонтований у Львові Монумент слави перемістили до музею

Автор:

|

Липень 09, 2021

|

Рубрика:

Демонтований у Львові Монумент слави перемістили до музею
Барельєфи Монументу слави тепер у музеї

У Львові завершили переміщення демонтованого Монумента бойової слави радянських збройних сил з вул. Стрийської до музею «Територія терору». «З квітня ц. р. тривав демонтаж радянського монумента. Його частини перевозили до нашого музею. Тепер довгий процес «переїзду» закінчений», — йдеться у повідомленні музею. Надалі відвідувачі зможуть побачити монумент на території музею, що на пр. Чорновола, 45. Працівники закладу працюють над облаштуванням частин горельєфу.
Монумент слави встановили у Львові на розі вул. Стрийської та Гвардійської (тепер — Героїв Майдану) 1970 року. Тривалий час монумент був предметом гострих дискусій. 2007-го напис «Слава советской армии» замінили на «Переможцям над нацизмом».
Рішення про демонтаж Монумента слави прийняв виконавчий комітет міської ради в лютому 2018-го. Розбирати його почали через рік, а в березні 2019-нр, з третьої спроби знесли 30-метрову стелу. У квітні цього року розпочали новий етап демонтажу монумента — розбирання його барельєфів. Після барельєфів робітники демонтують плиту під ними. На місці монумента слави облаштують музей українського воїна.
Як повідомляв «Міст», у Львові почали зносити стелу Монументу слави.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply