Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 16, 2021

Чи можна врятувати колишню садибу Баккалинського у Києві

Автор:

|

Квітень 19, 2021

|

Рубрика:

Чи можна врятувати колишню садибу Баккалинського у Києві
Особняк Баккалинського

Колишньому особняку Баккалинського в Києві — 120 літ. Громадські активісти вважають, що він — під загрозою. До 2006-го цей об’єкт мав статус історичної цінності. Потім Міністерство культури вирішило, що будинок не відповідає критеріям і позбавив його цього статусу. Про це розповів журналіст Петро Кузик.
А тепер — новий етап: скоро буде збиратися сесія міської ради, на якій можуть дати поштовх до повної руйнації цього будинку. Будуть розглядати передачу цього будинку, а власне земельної ділянки, на якій він розташований, під реконструкцію. «Те, що в Києві означає «реконструкція» ми могли бачити на прикладі садиби Уткіна», — продовжує громадський активіст Дмитро Перов. Він переконаний, що на цьому місці хочуть звести комерційну будівлю.
Чи можна врятувати цей особняк, розповів Олександр Никоряк, керівник Департаменту охорони культурної спадщини Київської міської державної адміністрації. «Ми працюємо у цьому напрямку, щоб цей об’єкт подати до Мінкульту, на прийняття такого об’єкта у пам’ятки. За три роки ми подали 1,5 тис. (об’єктів) до цього відомства, а з них прийняли всього 21», — бідкається він.
Тож ситуація неоднозначна. Один орган міської влади відстоює цей будинок, а інший може його занапастити. Водночас штрафи за руйнацію невисокі і не зупинять жодного забудовника, який накинув оком на землю. І мова йде не лише про Київ.
Особняк Баккалинського розташований на вул. Іллєнка, 30. Це одноповерхова цегляна садиба. Вона була зведена 1901 року та належала підполковнику Пилипу Баккалинському, уродженцю Київщини й учаснику російсько-турецької війни на Балканах. Краєзнавець Антон Короб називає цю садибу рідкісним зразком одноповерхового особняку середнього класу, якими були забудовані тодішні околиці Києва. «Наразі зберегли одиниці таких будинків, з оригінальним архітектурним оздобленням фасаду і без змін об’ємно-просторової структури», — зазначає він.
Проєкт рішення, який розглядатимуть на засіданні Київради, передбачає передачу ділянки під садибою в оренду підприємству «Амелін-30». Ця компанія планує будувати тут багатофункціональну адміністративну будівлю».
Як повідомляв «Міст», на Волині руйнується садиба, в якій жила Леся Українка.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply