Новини для українців всього свту

Wednesday, Dec. 8, 2021

Чверть століття тому Інеса Кравець встановила унікальний рекорд

Автор:

|

Серпень 09, 2020

|

Рубрика:

Чверть століття тому Інеса Кравець встановила унікальний рекорд
Інеса Кравець

10 серпня 1995-го в секторі для потрійного стрибка на чемпіонаті світу з легкої атлетики в шведському місті Ґетеборг, по суті, відбулася репетиція олімпійської звитяги.

Дві палки ковбаси
Чверть століття тому українка Інеса Кравець встановила в Ґетеборзі неперевершений досі світовий рекорд у потрійних стрибках, підкоривши в третій спробі 15,50 м. А народилася вона 5 жовтня 1966 року в Дніпропетровську (з 2016-го — Дніпро) в родині тренерів Миколи та Зінаїди Шуляків.
1988 року закінчила Київський інститут фізичної культури і спорту. Спеціалізувалася, водночас, у потрійних стрибках і стрибках у довжину. 1996-го здобула в Атланті (штат Джорджія) з результатом 15,33 м золоту олімпійську медаль у потрійних стрибках. Срібну виборола 1992 року в Барселоні (Іспанія) в стрибках у довжину, виступаючи за «Об’єднану команду» (Співдружності Незалежних Держав). Поступилася тоді лише німкені Гайке Дрекслер.
1991-го та 1993-го стала чемпіонкою світу в приміщеннях. 1992-го — Європи. 1994-го здобула Кубок світу. Про те, як її нагородили 1992 року за олімпійську медаль, згадувала: «Була в шоці, і це м’яко сказано. Коли нас запросили на відзначення і сказали, що видають преміальні за медалі, виявилося, що за срібну медаль я змогла б купити дві палки ковбаси. А стільки пафосу було навколо. Я відмовилася від цих преміальних».

Довічна стипендіантка
Про нагороди за золоту медаль розповіла: «Тут уже все було солідно. Міністерство за золоті медалі кожному олімпійському чемпіону давало 50 тис. USD. Плюс автомобіль «мазда» від генерального спонсора національної команди». Щороку отримує довічну олімпійську стипендію — близько 300 USD. 1996-го удостоєна відзнакою президента України — хрестом «За мужність» (за значний особистий внесок у соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, зразкове виконання службового обов’язку та багаторічну сумлінну працю).
2008-го — Орденом княгині Ольги III ступеня (за вагомий особистий внесок у розвиток і популяризацію фізичної культури і спорту в Україні, професіоналізм та досягнення високих спортивних результатів). 2016-го — орденом «За заслуги» II ступеня (за значний особистий внесок у соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, зразкове виконання службового обов’язку та багаторічну сумлінну працю).
Кравець прогнозувала торік, що її рекорд світу перевершить дворазова чемпіонка світу Юлімар Рохас із Венесуели. Але та наразі 22 лютого ц. р. встановила лише рекорд із потрійних стрибків у приміщеннях, підкоривши позначку в 15,43 м.
Українка розповіла про венесуелку: «Фантастична дівчина, з прекрасними даними, зі зростом 1,9 м, у неї зараз прекрасні кондиції, чудова швидкість, легкість. Я нею захоплююся. Рохас може побити мій рекорд. Точніше, не може, а повинна його побити. Думаю, це питання часу».

Ігор Голод

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply