Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 30, 2023

Біля узбережжя Севастополя знайшли якір візантійського судна

Автор:

|

Жовтень 24, 2018

|

Рубрика:

Біля узбережжя Севастополя знайшли якір візантійського судна

Залізний якір риболовецького судна візантійського періоду знайшли археологи біля узбережжя Севастополя. Про це повідомив Віктор Лебединський, старший науковий співробітник Інституту сходознавства Російської академії наук. «Якір знайшли дайвери біля берегів мису Херсонес під Севастополем і передбачалося, що він був із давньоримського судна. Як виявилося, це якір візантійського періоду, датування якого належить до VII-IX ст. нашої ери. Він невеликий, швидше за все, використовувався риболовецькими судами, які виловлювали рибу й устриць біля берегів Криму. Ми його обстежили і сфотографували», — повідомив він.
Зі слів науковця, корабель, швидше за все, втратив якір, зачепившись за скелю. Особливістю знахідки є її розміри — вона заввишки не більше, ніж метр. «Це однозначно візантійський якір, бо для його виготовлення використовували залізо, а ось в античні часи якорі виготовляли переважно зі свинцю або каменю. Також характерна [для візантійської епохи] форма якірних лап, які виготовляли під кутом більше 90 градусів, тобто під тупим кутом, що є їхньою відмінною властивістю», — сказав учений.
З його слів, ці якорі візантійського періоду є предметом цікавості для науки. «Вони розповідають про особливості застосування морських суден, навігації, рибальстві в той період, який іноді взагалі ніяк не освітлено», — зазначив д-р Лебединський.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply