Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 22, 2021

Біля Трускавця знайшли поселення, якому понад 7 тис. років

Автор:

|

Вересень 15, 2020

|

Рубрика:

Біля Трускавця знайшли поселення, якому понад 7 тис. років
Знахідка на дорозі в околицях Трускавця

Під час будівництва нової об’їзної дороги Трускавця, біля с. Модричі «Рятівна археологічна служба» знайшла сліди поселення культури лінійно-стрічкової кераміки, яка вважається давнішою за трипільську. Серед знахідок — серпи, кераміка, кремнієві знаряддя праці і заготовки для ножів.
Археологи розповідають, що культура лінійно-стрічкової кераміки займалася землеробством і скотарством. «Це неолітичне поселення, яке має понад 7 тис. років. Ця культура займає ареал від Рейну до Дніпра і вважається однією з найяскравіших пам’яток епохи неоліту. Трипільська культура не була першою землеробською культурою, лінійно-стрічкової кераміка за 1,5 тис. років до них починала освоювати сільськогосподарські культури», — розповів Олександр Сілаєв, керівник археологічної експедиції.
Представники цієї культури вели частково мандрівний спосіб життя. Коли виснажували землю, на якій проживали, пересувалися далі у пошуках родючих ґрунтів. «Припускаємо, що це було невелике поселення, можливо, тимчасова стоянка на кілька десятків людей. Вона одна з небагатьох, досі виявлених на Прикарпатті. Люди, котрі тут жили, мандрували на великі відстані, можливо, перейшли Карпати. Ми знайшли відщепу з обсидіану, який потрапляв до нас зі Словаччини й Угорщини», — поділився він.
Дослідники виявили сліди «довгого дому» площею приблизно 23 х 8 м, в якому могли проживати близько 50 людей. Такі будинки зі стовповою конструкцією та плетеними стінами, по центру яких є ями або господарські об’єкти, притаманні культурі лінійно-стрічкової кераміки. «У ті часи люди не користувалися металами. Камінь, кістка і кремінь — основні матеріали, які вони використовували. На північ від Карпат, в основному, використовувався кремінь, на південь від Карпат — обсидіан із вулканічних родовищ. Така знахідка може свідчити про широкі контакти або переміщення поселення», — додав керівник експедиції.
Археолог Микола Шніцер зазначив, що найцікавішими віднайденими артефактами є вироби з кременю, скребки, вкладення до серпа, кам’яне тесло, елементи обсидіану, керамічний посуд із орнаментом ліній, які утворюють стрічки, що і дало назву культурі. Виявлені знахідки передадуть у музей. В який саме, ще радяться. Можливо, у музей «Дрогобиччина» або Львівський обласний краєзнавчий музей у Винниках.
Як повідомляв «Міст», у Вінниці знайшли масове поховання вояків УГА.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply