Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 24, 2022

Бій за Добромиль

Автор:

|

Травень 08, 2019

|

Рубрика:

Бій за Добромиль
Добромиль сьогодні

У Львові оголосили про старт проекту «Бій за спадщину». Мета цієї ініціативи — врятувати ті пам’ятки архітектури, які перебувають в аварійному чи незадовільному стані, привернути увагу громадськості до цінних, але забутих об’єктів, а також шукати можливості для їхнього відновлення. Ініціаторами «Бою за спадщину» стали Українське товариство охорони пам’яток історії та культури (УТОПІК) спільно з Військово-історичною дружиною «Чорна Галич».
«Оглядаючи Добромиль, я побачив, що там є цінна пам’ятка, яка взагалі ніде не позначена. Це — арсенал XVI ст., який є надзвичайно цікавим. Адже в таких невеликих містечках таких споруд залишилося дуже мало, а тут вона збережена достатньо добре», — розповів Андрій Салюк, голова Львівської обласної організації УТОПІК.
За його словами, ідея організувати такий проект з’явилася доволі спонтанно. «Зараз працюємо над відновленням дерев’яної церкви ХVII ст. неподалік Львова. Там є частина робіт, яку виконують реставратори, а частину можна виконувати громадською толокою.
Ярема Іванців — голова «Чорна Галич». Це клуб військово-історичної реконструкції, що організовує різні лицарські бої, відновлює лицарські обладунки. А такі обладунки якраз робили в арсеналах. «Усі знають про замок Гербуртів у Добромилі, та ніхто не знає про місцевий арсенал, — каже п. Салюк. — Тож ми зустрілися з п. Іванцевим і обговорили це питання. Там можна буде організувати якісь показові виступи, фестиваль, аби привернути увагу громадськості до цієї пам’ятки».
«Позаяк на турнірах лицарі б’ються між собою — то тут є подвійне трактування гасла «Бій за спадщину»: перше — це безпосередньо бої, друге — привернення уваги до пам’ятки, ідея боротьби за збереження спадщини. Ми справді маємо боротись за свою спадщину, долучати до боротьби максимальну кількість людей: і молодіжні, і професійні організації, можливо, тоді наша влада трохи більше зважатиме на культурну спадщину, — каже пам’яткоохоронець. — Уже не кажу, що вони мають звернути увагу на пам’ятку, як на культурне надбання українського народу (бо таке враження, що їм це байдуже), але хоча б — як на великий потенційний ресурс для розвитку того чи іншого реґіону. Адже це є той ресурс, який дав би змогу розвивати організований туризм, який може стати дуже корисним для реґіону».

Уляна Депутович, «Ратуша»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply