Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 27, 2022

Археологи знайшли семиярусне християнське кладовище

Автор:

|

Липень 26, 2018

|

Рубрика:

Археологи знайшли семиярусне християнське кладовище

Під час археологічних розкопок у Чернігові на місці колишнього монастирського саду знайшли старовинне семиярусне християнське кладовище. «Цього сезону в Чернігові здійснюють вивчення мису Єлецької гори, якому загрожує знищення внаслідок розвитку ерозійних процесів. Відповідно до планів міста, у ХІХ — на початку ХХ ст. тут був монастирський сад, оточений мурами, що спускались вздовж схилу гори у бік сучасної вул. Толстого», — розповіла Олена Черненко, доцент інституту історії, етнології та правознавства Національного університету «Чернігівський колегіум».
Вона додала, що під час розкопок було знайдене християнське кладовище, і результати розкопок підтверджують висновок, що сформувалося воно в часи після монгольської навали (не раніше ХІV ст.). «Воно функціонувало безперервно впродовж багатьох століть (принаймні, до ХІХ ст.), внаслідок чого утворилось до семи ярусів могил, які перекривають і прорізають одна одну. Цей цвинтар не позначений на жодному з планів Чернігова та не згадується у писемних джерелах. Мабуть, він не був монастирським (забагато дитячих поховань), однак його виникнення можна пов’язати з розташованим поруч мурованим Успенським собором ХІІ ст., збереженим після нашестя монголів», — пояснила науковець.
За її словами, поміж могил у вдалося виявити залишки давніших об’єктів (ям і споруд) Х — початку ХІ ст. та ХІІ — початку ХІІІ ст. «З цими об’єктами пов’язані, крім численних уламків кераміки, знахідки імпортного посуду, предметів побуту (ключі, ножі, пряслиця), вудила та кресало, деякі інші речі. Знайдено також хрестик ХVІІІ ст., а в заповненні одного зі захоронень — дві «димлені» миски цього ж часу», — резюмувала д-р Черненко.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply