Новини для українців всього свту

Wednesday, Dec. 8, 2021

Археологи знайшли на Житомирщині скарб часів Київської Русі

Автор:

|

Серпень 31, 2020

|

Рубрика:

Археологи знайшли на Житомирщині скарб часів Київської Русі
Городницький скарб

У Городниці Житомирської області археологи знайшли 32 срібники князів Володимира Великого та Святополка Окаянного. Про це повідомив Олександр Алфьоров, науковий співробітник Інституту історії України Національної академії наук України. «Це перші монети Русі-України. Скарб національного значення! Понад 100 років історики не мали подібних знахідок! На срібних монетах, що датуються 1000-1019 рр. зображено Київського князя, а на зворотній стороні княжий знак — тризуб у Володимира та двозуб у Святополка», — зазначив він.
Науковець розповів, що монети знайшли за «абсолютно побутових обставин». Наразі триває процедура передавання монет державі. «Нам необхідно убезпечити її, бо це прецедент за всі роки незалежності. Монети не мають загубитися «в коридорах», а потрапити до музею. З вашої ласки, називаю цей скарб для історії та науки «Городницьким», — додав Алфьоров.
Востаннє старовинні монети у великій кількості в Україні знаходили ще 1876 року під час будівельних робіт на Вознесенському узвозі у Києві, тоді знайшли 120 монет. Загалом до цієї знахідки було відомо про існування приблизно 400 монет часів Володимира Великого, Святополка Окаянного й Ярослава Мудрого.
Раніше «Міст» розповідав про історії скарбів, на які українці натрапили випадково.

Юрій Братюк, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply