Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 20, 2021

Археологи знайшли на Миколаївщині цінні предмети IV ст.

Автор:

|

Серпень 15, 2018

|

Рубрика:

Археологи знайшли на Миколаївщині цінні предмети IV ст.

Учасники польсько-української археологічної експедиції знайшли на території давньої грецької колонії Ольвія (тепер — територія Миколаївської області) фрагменти житлового будинку та цінні предмети, датовані IV ст. У дослідницькому проекті працювали науковці з Національного музею у Варшаві й Інституту археології Національної академії наук України.
За словами Альфреда Твардецького, керівника експедиції, цьогорічне відкриття є доказом того, що в Ольвії існувало поселення. Археологи знайшли предмети щоденного вжитку та посуд. «Посуд у дуже доброму стані, і видно, що зроблений у добрій майстерні. Тому припускаємо, що будинок, який ми вивчаємо, належав багатим містянам, бо вони могли собі дозволити купити дорогий посуд. Досі в Ольвії нам не вдалося знайти такого коштовного і великого посуду», — зауважив він.
Також зазначається, що цього року археологічний сезон уже завершується. Від самого початку робіт в Ольвії польські й українські археологи знайшли понад 300 предметів, які мають велику наукову цінність. Роботи на об’єкті продовжаться наступного року.
Ольвія — найважливіша грецька колонія в Нижньому Побужжі, в дельті Гіпаніса (Буга) та Борисфена (Дніпра), заснована вихідцями з Мілету в 647-646 р. до Р. Х. Її політичним та економічним центром було однойменне місто, залишки якого розташовані на правому березі Бузького лиману біля с. Парутиного Очаківського району Миколаївської області. У період свого розквіту у III ст. до Р. Х. площа міста становила близько 50 га.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply