Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 4, 2022

Археологи заявили про сенсаційну знахідку біля Софії Київської

Автор:

|

Жовтень 10, 2018

|

Рубрика:

Археологи заявили про сенсаційну знахідку біля Софії Київської


Біля заповідника Софія Київська археологи знайшли підвісну свинцеву печатку для скріплення документів, бронзову шпильку Х ст., а також торгову пломбу XV-XVI ст. Про це повідомив Володимир Савицький, старший науковий співробітник Національного заповідника Софія Київська.
Він розповів, що розкопки біля заповідника ведуть уже три місяці. Йдеться про прірву глибиною 4 м та діаметром приблизно 3 м, яка утворилася на території Софії Київської в квітні ц. р.
«З архівних даних ми знаємо, що там був розташований монастирський погріб, приблизно, XVIІ ст. У 2000-х рр. це місце засипали піском, тому, власне, ми вибираємо цей пісок і досліджуємо культурні шари навколо цієї прірви. Згадані знахідки — з цих культурних нашарувань, починаючи з Х ст. Є знахідки різних періодів, найдавніша і, можливо, найцікавіша — бронзова шпилька», — зазначив д-р Савицький.
Щодо підвісної печатки, то першим припущенням археологів була приналежність її князю Ярославу Мудрому через зображення на її лицьовому боці святого Георгія, небесного покровителя князя. Але після порівняння з іншими його печатками, які мали характерні написи, археологи засумнівалися в цій версії.
«Ми наразі не виявили точних аналогів. На іншому боці печатка має зображення квітучого хреста, а це вказує на те, що вона могла належати духовній особі. Ми також знаємо, що святий Георгій був покровителем Юрія Долгорукого, тому це може бути його печатка або когось із його служби», — додав учений.
Крім цього, він зазначив, що серед важливих знахідок цікавою є також заготівля для виготовлення таких печаток, оскільки це дає підстави припустити, що подібні підвісні печатки для скріплення документів могли виготовляти на території Софії Київської.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply