Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 24, 2022

Археологи виявили мури давнього замку XVII ст. в Тартакові

Автор:

|

Грудень 02, 2021

|

Рубрика:

Археологи виявили мури давнього замку XVII ст. в Тартакові
Розкоп у Тартакові

Під час археологічних досліджень на території пам’ятки архітектури національного значення — палацу кінця ХІХ ст. у Тартакові, що на Львівщині, знайшли давні мури замку, який датують XVII ст. Для створення проєктно-кошторисної документації для Тартаківського палацу науково-дослідний центр «Рятівна археологічна служба» проводить тут попередні археологічні дослідження.
«Один із розкопів, який заклали при південно-західному наріжнику палацу, засвідчив, що будівля стоїть на потужному румовищі від свого попередника — мурованого замку родини Потоцьких. В іншому розкопі археологи зафіксували мур замку шириною 2,5 м», — повідомила Олена Василько, директорка Департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної державної адміністрації.
Вона зауважила, що палац в Тартакові є не тільки пам’яткою архітектури, а й важливим і багатошаровим археологічним комплексом. За словами Наталі Войцещук, наукової консультантки проєкту, перші письмові згадки про Тартаків датуються початком XV ст. Тож археологи сподіваються, що подальші дослідження розкажуть багато нового про історію Сокальщини.
Археологічні дослідження в Тартакові є частиною робіт із розробки комплексного проєкту реставрації пам’ятки. Їхні результати стануть основою для прийняття фахових проєктних рішень проєктантів-реставраторів.
Палац у Тартакові спорудили 1898 року на місці залишків замку Потоцьких для представника відомої польської шляхетської родини Збіґнєва Лянцкоронського. Палац був зведений у стилі французького необароко за проєктом львівського архітектора Вінцента Равського-молодшого. Сама будівля розташована у великому парку-пам’ятці садово-паркового мистецтва XVIII ст.
Як повідомляв «Міст», замок у Старому Селі продовжує руйнуватися.

Вероніка Рой, «Львівський портал»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply