Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 27, 2023

Археологи розкопали рештки людини віком 6 тис. років

Автор:

|

Вересень 25, 2019

|

Рубрика:

Археологи розкопали рештки людини віком 6 тис. років

На Рівненщині знайшли останки людини, похованої близько 6 тис. років тому. Їх виявили на території давньоруського городища, де тисячі років тому було поселення. Унікальне поховання волинсько-люблінської культури, мідного віку, відкопали рівненські археологи. «Орієнтовно це жінка, але однозначно казати не буду. Вигин щелепи у чоловіків має пряміший кут, а у жінок тупіший. Ось ця стегнова кістка, що у таз іде, у жінок вона має більший нахил до прямого кута», — пояснює Олексій Войтюк, керівник археологічної експедиції.
Усе це знайшли у с. Гоща на місці давнього городища, на глибині пів метра. «Ми знімали знову шар ґрунту і несподівано наткнулись на кістки. Спершу виявили череп та ребро. А далі почали розчищати і виявили повністю увесь кістяк», — розповідає Віталій Тимощук, молодший науковий співробітник Рівненського обласного краєзнавчого музею.
Науковці припускають, що людина була похована під час ритуалу — про це свідчить розташування кісток. Кажуть, у ті часи цвинтарів не було, тож хоронили біля поселень, на місці вигорілого вогнища. «Він лежав у позі ембріона. Ось рука, нога і голіностоп. Він також лишився неушкодженим, хоча його спеціально руйнували, перекладали від пояса і донизу, щоб мертвий не шкодив живим», — пояснює д-р Войтюк.
Поховання — унікальне, адже збереглося у первозданному вигляді. Також фахівців вразив деформований череп — він трохи видовжений. «У нас зазвичай потилиця пряміша, а тут — витягнута. Вони могли робити це штучно, щоб наблизитись до богів. Деформували з дитинства, накладали джгути, і він уже так ріс», — розповідає керівник археологічної експедиції.
На цьому місці розкопки тривають уже другий рік. Торік археологи відкопали житло бронзового віку і господарські ями, залишки кераміки та кременю. Цього року знайшли й інші речі. «В перегородці валу були рештки кераміки Київської Русі. Знайшли ножик, різні осколки Другої світової, навіть кулю», — поділився археолог Олег Семеляк. Артефакти досліджуватимуть в Інституті археології, а потім передадуть до Рівненського краєзнавчого музею.

Сніжана Юр’єва, «5 канал»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply