Новини для українців всього свту

Thursday, May. 26, 2022

Українська «Мрія» відсвяткувала 30-річний ювілей

Автор:

|

Січень 09, 2019

|

Рубрика:

Українська «Мрія» відсвяткувала 30-річний ювілей

Найбільший у світі транспортний літак Ан-225 «Мрія» відсвяткував свій 30-річний ювілей. Про заявив Петро Порошенко. «Справжній велетень, володар абсолютного рекорду вантажопідйомності і загалом 240 світових авіарекордів — усе це наша легендарна й унікальна «Мрія». Український гігант Ан-225, який за кодифікацією НАТО має ще одне чудове ім’я «Козак», святкує 30-річний ювілей!» — написав він у Facebook.
Найбільший у світі транспортний літак Ан-225 «Мрія» здійснив свій перший випробувальний політ 21 грудня 1988 року. Він був розроблений київським Конструкторським бюро ім. Антонова у 1985-1988 рр. Це найбільший і найпотужніший транспортний літак у світі, який існує в єдиному екземплярі. Літак-суперваговик може брати на облавок 225 т вантажу, але під час першого польоту там був лише екіпаж: провідний льотчик-випробувач цього літака Олександр Галуненко, другий пілот Сергій Горбик, штурман Сергій Нечаєв, провідний інженер по льотних випробуваннях Михайло Харченко. Перший пробний політ Ан-225 пройшов успішно.
За задумом конструкторів, «Мрія» мала стати першою сходинкою системи повітряного старту космічного корабля, літаючим космодромом, зі «спини» якого космічний «човник» із баком загальною масою 170 т мав стартувати на орбіту. Від самого початку основним завданням Ан-225 було перевезення різноманітних частин ракети-носія «Енергія» та космічного корабля «Буран». На рахунку «Мрії» з «Бураном» — 14 польотів у зв’язці загальною тривалістю 28 годин 27 хвилин. Але з розпадом СРСР фінансування програми «Енергія-Буран» припинилося.
2000-го розпочалися роботи з модернізації Ан-225 із метою використання цього літака для перевезення комерційних вантажів. Це рішення прийняли у зв’язку з великою кількістю запитів, що надійшли до авіакомпанії «Авіалінії Антонова» на перевезення важчих вантажів, ніж міг підняти Ан-124 «Руслан».
«Мрія» пройшла ряд сертифікаційних іспитів і з 2001 року виконує комерційні перевезення у складі парку авіакомпанії «Авіалінії Антонова».
Наразі на рахунку «Мрії» — 240 світових рекордів, у т. ч. перевезення найважчого вантажу: комерційного — 247 т, комерційного моновантажу — 187,6 т (генератор для електростанції разом із спеціальною рамою з Франкфурту до Єревану), плюс абсолютний рекорд вантажопідйомності — 253,8 т. Крім цього, «Мрія» перевезла найдовший вантаж в історії повітряних транспортувань — дві лопаті вітряка завдовжки 42,1 м кожна.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply