Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 4, 2022

Журналіста прихистили в Литві

Автор:

|

Червень 14, 2012

|

Рубрика:

Журналіста  прихистили в Литві

Оксана Горнятко

Журналіст Анатолій Шарій отримав п’ятирічний статус біженця й посвідку на проживання в Європейському Союзі. Відповідні документи він одержав 8 червня, про що повідомив особисто. Пан Шарій попросив притулку в Литві. За його словами, кілька місяців тому він виїхав до РФ, потім — до Нідердандів. Але оскільки в його паспорті стояла литовська віза, згідно з Дублінською угодою, голландська влада відправила його до Литви. Причиною свого від’їзду журналіст називає переслідування з боку правоохоронних органів.

Нагадаємо, що проти Анатолія Шарія в Україні відкрито дві карні справи, які він уважає сфабрикованими. Перша справа була порушена в червні 2011 року за статтею 296 Кримінального кодексу України (хуліганство) через стрілянину 1 травня в МсDonald’s, коли п. Шарій двічі вистрілив ґумовими кулями в невідомого чоловіка, який нібито напав на його дружину.

Друга справа проти Анатолія Шарія була порушена в жовтні 2011 року за ч. 2 ст. 383 Кримінального кодексу України (завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину зі штучним створенням доказів обвинувачення) через обстріл автомобіля п. Шарія 13 липня (журналісту інкримінують інсценування замаху на самого себе). Сам Анатолій Шарій пов’язує порушення цих карних справ зі своєю журналістською роботою, а саме з виходом критичних матеріалів про діяльність міліції. Зараз обидві справи перебувають на стадії судового розгляду.

 

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply