Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 4, 2021

За кордоном працюють близько 3 млн міґрантів

Автор:

|

Грудень 29, 2011

|

Рубрика:

За кордоном працюють близько 3 млн міґрантів

На заробітках за межами України нині перебувають до 3 млн українців. Про це поінформувала Тетяна Петрова, експерт із питань трудової міґрації. Вона вважає, що зовнішніми причинами цього явища серед українців є місткий ринок праці країн Заходу та РФ, а також приваблива матеріальна оцінка трудової діяльності українських міґрантів. «За експертними даними, зараз за кордоном працюють до 3 млн українців, які ввозять в Україну близько 7 млрд USD щороку», — повідомила пані Петрова. Така ситуація є наслідком державної політики України у сфері трудового та соціального захисту громадян. Так, мінімальна місячна заробітна плата українця становить 130 USD, причому тривалий час вона була нижчою від прожиткового рівня, але зараз із ним зрівнялася. Середня місячна заробітна платня в Україні нині становить 330 USD, а мінімальна ціна соціального житла — 1 тис. USD за 1 кв. м.

Крім того, за методологією Міжнародної організації праці, в Україні нараховується 1,8 млн. безробітних (1,8 %). При цьому працевлаштовано 20,2 млн людей, а загалом у країні налічується 34 млн економічно активного населення віком від 15 до 70 років. Крім того, посилилася конкуренція за кожне робоче місце у зв’язку зі збільшенням пенсійного віку.

А Ірина Прибиткова, експерт Інституту соціології НАНУ, розповіла, що, згідно з офіційними даними Федеральної міґраційної служби РФ, 2010 року в Росії перебувало 167,3 тис. міґрантів з України. Разом із тим, фахівець не виключає, що це — неповні дані. Пані ж Петрова повідомила, що потреба РФ у трудових міґрантах оцінюється кількістю 20—25 млн осіб. За її словами, у РФ розроблена спеціальна програма зі залучення міґрантів і цілком можливо, що найближчим часом через кризу в Європі саме туди збільшиться потік українських заробітчан. Як зазначила Тетяна Петрова, тільки сильна криза в тих країнах, де працюють українці-міґранти, може змусити їх повернутися на Батьківщину.

 Ярослава Добросинець

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply