Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 16, 2021

Звернення до ООН щодо переслідування українців

Автор:

|

Серпень 30, 2021

|

Рубрика:

Звернення до ООН щодо переслідування українців
Штаб-квартира ООН

Аскольд Лозинський, нью-йоркський адвокат і колишній голова Світового конґресу українців (СКУ), надіслав листа Мішель Бачелет, Верховній комісарці організації Об’єднаних Націй (ООН) із прав людини, в якому закликав провести незалежне розслідування щодо переслідування українців у Російській Федерації (РФ).
Він зазначив, що українці в РФ зазнають «жорстокого переслідування», російська держава перешкоджає діяльності громадянського суспільства, реалізації релігійних та етнічних прав, самому їхньому існуванню.
Посилаючись на дані представників українських організацій у РФ, п. Лозинський наголошує, що і раніше, але особливо впродовж останніх 15 років українські організації в Росії та активісти громади зазнають репресій, тиску та переслідувань з боку російської влади.
Серед фактів переслідування українських організацій та українських активістів він називає широко відомі події, такі як: ліквідація Верховним Судом РФ двох головних громадських організацій, що об’єднували локальні українські організації в Росії — Федеральної національно-культурну автономію українців Росії й Організацію українців Росії; закриття Бібліотеки української літератури в Москві; ліквідацію судом Омської обласної громадської організації «Сірий Клин»; ліквідацію Української організації Новосибірської області — культурно-освітнього фонду «Союз українців Сибіру»; а також маловідомі в Україні факти вбивства проукраїнських активістів, ймовірно, за їхню проукраїнську позицію.
Аскольд Лозинський називає імена Володимира Сенишина, члена Ради Об’єднання українців Росії та голову Тульської реґіональної організації «Батьківська стріха»; Володимира Побуринного з Іванова, бізнесмена, мецената і члена Українського культурного товариства «Мрія»; Анатолія Криля, організатора та голову Українського музично-літературного товариства «Горлиця» з Владивостока.
Також він згадав про те, що Генеральна прокуратура та Міністерство юстиції РФ внесли до списку «небажаних» організацій у Російській Федерації (РФ) СКУ, а за контакти з СКУ російським громадянам загрожує кримінальна відповідальність. Він називає це рішення російської влади «навмисною спробою ізолювати українську громаду в Росії від решти світу».
У своєму листі до Мішель Бачелет п. Лозинський просить офіс Верховного комісара ООН із прав людини провести незалежне розслідування, «довести його результати до відома самого Путіна, оскільки в Росії нічого не відбувається без його відома та схвалення», та «довести висновки до відома держав-членів ООН на Генеральній Асамблеї та Раді Безпеки».
Як повідомляв «Міст», Аскольд Лозинський розповів про «наших» бандитів.

About Author

Meest-Online